Dożynki gminne w Łazach

Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” była w dniu 27 sierpnia 2017 r. jednym ze współorganizatorów Dożynek Gminy Łuków, które odbyły się w Łazach. Pozostałymi głównymi organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Gmina Łuków i Rada Sołecka miejscowości Łazy.

Po mszy świętej, sprawowanej w intencji rolników i ich rodzin, tradycyjnie przeszedł korowód dożynkowy składający się w tym roku z wieńców z 22 miejscowości Gminy Łuków. Ważnym elementem uroczystości był obrzęd dożynkowy, w który wprowadził zespół „Niezapominajki”, wykonując piosenkę pt. „Kosiarze”. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marianna Łukasik zaprezentowała wiersz pt. „Zapach chleba”, a pieśń żniwną pt. „Plon niesiemy plon” zaśpiewały „Niezapominajki”.

Część artystyczną stanowiły występy Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”, „Zalesianek”, „Kumpel”, „Jagódek”, a także Martyny Celińskiej – Janowicz z Łazów – tancerki z Klubu Pole Dance Fitness Łuków. Stoiska promocyjne zaprezentowały sołectwa: Dminin, Gołąbki, Jeziory, Karwacz, Krynka, Łazy, Malcanów, Role, Ryżki, Sięciaszka Pierwsza, Strzyżew, Szczygły Górne, Zalesie, a także Nadleśnictwo Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Zespół Doradztwa Rolniczego w Łukowie, Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Craters”.

Stoisko LGD cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Można było się na nim zapoznać z działalnością LGD, dowiedzieć się o możliwościach pozyskiwania środków finansowych z programu PROW 2014-2020, otrzymać wydawnictwa i gadżety naszego Stowarzyszenia. Dla dzieci zorganizowaliśmy atrakcję – robienie baniek mydlanych, co wśród najmłodszych cieszyło się wielką popularnością.

Galeria – wydarzenia