Dożynki gminne w Krzywdzie 2017

Już po raz dziesiąty rolnicy z Gminy Krzywda spotkali się na dożynkach. Tegoroczne, jubileuszowe obchody Święta Plonów odbyły się w niedzielę 3 września na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uroczystości rozpoczął przemarsz korowodu prowadzonego przez Orkiestrę OSP Żelechów. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji rolników. W części artystycznej nie zabrakło okolicznościowych przemówień, konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, koncertu Orkiestry OSP Żelechów, występu kabaretu „Chyba”,  Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, a także gwiazdy wieczoru – zespołu „Jorrgus”.

W tym roku Komisja konkursowa wybierająca najpiękniejszy wieniec dożynkowy miała bardzo trudne zadanie. Aż 20 miejscowości przygotowało swoje wieńce dożynkowe. Komisja konkursowa w składzie: Tomasz Ciężki – Dyrektor GOPS w Krzywdzie, Małgorzata Prządka – Dyrektor GBP w Krzywdzie, Sylwia Romańska-Węzik – Prezes LGD, po burzliwych obradach wyłoniła  zwycięzców:

I miejsce – Nowy Patok,

II miejsce ex aequo – Kożuchówka i Teodorów,

III miejsce ex aequo – Kasyldów, Wielgolas i Zimna Woda.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w świętowaniu ani wystawcom ani mieszkańcom, którzy licznie przybyli by razem uczcić ten jubileusz.

Stoisko informacyjno-promocyjne przygotowała również Lokalna Grupy Działania „RAZEM”, na którym oprócz informacji o działalności LGD, możliwościach pozyskiwania środków finansowych z programu PROW 2014-2020 na rozwój obszaru, można było otrzymać wydawnictwa i gadżety naszego Stowarzyszenia, a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych konkursach.

Dużą popularnością cieszył się konkurs na „Jesienne Cudaczki”. Podobnie jak w przypadku wieńców – trudno było wybrać te najładniejsze. Najlepsze prace, za które zostały przyznane nagrody, wykonali:

Wiktor Mrozowski – I miejsce,

Mateusz Piasecki – II miejsce,

Iga Jodełka – III miejsce.

Galeria – wydarzenia