LGD „RAZEM” na Festynie Rodzinnym Kultury i Tradycji w Krzywdzie

Sezon dożynkowy trwa, więc jak co roku Lokalna Grupa Działania ?RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI? stara się uczestniczyć w tym święcie (w miarę swoich możliwości oczywiście).

W tym roku braliśmy udział w festynie Rodzinnym Kultury i Tradycji, który odbył się w niedzielę 22 sierpnia w Krzywdzie na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na podsumowanie tegorocznych żniw rolnicy przygotowali wieńce, które wzięły udział w gminnym konkursie. Spośród 11 kompozycji jury uznało, że najładniejszą zgłosiło Podosie, na drugą nagrodę zasłużyła grupa wieńcowa z Kasyldowa, a na trzecią – z Krzywdy. Dużo emocji towarzyszyło także ósmemu turniejowi sołectw z udziałem pięciu drużyn, które rywalizowały w pięciu konkurencjach.

Najlepsze wieńce oraz drużyny odebrały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Krzywda i Lokalną Grupą Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”, które wspólnie z Krzysztof Warda ? Wójt Gminy Krzywda wręczyła Sylwia Romańska-Węzik ? Prezes Zarządu.

Uczestnicy festynu wsparli również 29-letniego Dawida Śliwińskiego, pochodzącego z Wojcieszkowa, w jego walce z nowotworem. Spośród licytowanych przedmiotów były również gry przekazane przez LGD.

Na naszym stoisku można było dowiedzieć się o działalności LGD i możliwościach pozyskania środków finansowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się gra karciana typu dobble oraz planszowa ?Na szlaku Ziemi Łukowskiej? ? obie gry promujące walory kulturowe, historyczne, przyrodnicze Ziemi Łukowskiej.

Osoby odwiedzające stoisko mogły wziąć udział w rozgrywkach z użyciem gry dobble oraz konkursie polegającym na rozpoznaniu jak największej liczby miejsc wskazanych na grze planszowej.

Zwycięzca rozpoznał aż 33 miejsca/postacie/wydarzenia znajdujące się na planszy i otrzymał zestaw gier w prezencie, podobnie jak osoby, które zajęły II i III miejsce. Wkrótce kolejne wydarzenia, w których będzie można zdobyć grę.

Piękna pogoda przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy podziwiali występy  zespołów artystycznych  oraz odwiedzali stoiska przygotowane przez sołectwa Gminy Krzywda, zaproszone instytucje, firmy. Gratulujemy organizatorom świetnej organizacji, a mieszkańcom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i tłumne odwiedzanie stoiska.

Galeria zdjęć