Lubelska Majówka

Koło Gospodyń Wiejskich z Huty Dąbrowej z Gminy Krzywda oraz  Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej reprezentowali obszar LGD ?RAZEM? podczas LUBELSKIEJ MAJÓWKI ? FESTIWALU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ, który odbył się w dniach 12-13 maja 2018 r. , na terenie Centrum Wystawienniczo ? Konferencyjnego Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Pierwszego dnia Lubelskiej Majówki, tj. 12 maja 2018 r. Panie z KGW promowały własnoręcznie przygotowane potrawy, regionalne smakołyki oraz wyroby szklane wyprodukowane przez Hutę Szkła Gospodarczego T. Wrześniak.

Natomiast 13 maja Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej prezentowało swoją ofertę edukacyjną związaną z tematem ostatniej bitwy kampanii polskiej 1939 r. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się autentyczne eksponaty wyjęte prosto z muzealnych gablot: rkm wz28, polski hełm wz31. Niemała atrakcją była też możliwość przymierzenia oraz zrobienia sobie zdjęcia w prawdziwym hełmie i masce przeciwgazowej używanych w czasach współczesnych przez polskich żołnierzy.

Bardzo dziękujemy Paniom z KGW z Huty Dąbrowej z Gminy Krzywda oraz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej za reprezentowanie Ziemi Łukowskiej na Lubelskiej Majówce.