Pierwsze szkolenia i warsztaty serowarskie na obszarze LGD „RAZEM”

Za nami dwa z planowanych czterech szkoleń z zakresu małego przetwórstwa, wymagań i procedury sanitarno-technicznej, sprzedaży bezpośredniej w ramach rolniczego handlu detalicznego /RHD/, innowacyjnych rozwiązań w zakresie przetwórstwa mleka połączonych z warsztatami serowarskimi. Panie, członkinie lokalnych KGW i NGO z gminy Krzywda, Łuków i Stanin nauczyły się produkcji kilku serów podpuszczkowych i zwarowych, m.in.: ricotty,  goudy, fety i sera z masy parzonej. Szkolenia we Fiukówce i Dmininie zostały zorganizowane przez  LGD ?RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI? w ramach projektu ?KGWKOBIETY GOTOWE WESPRZEĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA OBSZARZE LGD RAZEM?. Kolejne dwa szkolenia odbędą się w Jakuszach oraz Ciechominie.

Liczymy, że wdrożenie nowej inicjatywy rozwinie przedsiębiorczość na obszarze LGD ?RAZEM? oraz przyczyni się do promocji wsi, jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

Dziękujemy Paniom za udział w szkoleniach i warsztatach oraz Partnerom Projektu: Lubelskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, KGW w Ciechominie, Stowarzyszeniu Aktywnych Trzeciak za pomoc w realizacji Projektu.

 

Instytucja odpowiedzialna za treść informacji: Lokalna Grupa Działania ?RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI?

Odwiedź portal KSOW-www.ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ? zarejestruj się w bazie Partnerów KSOW

 

Fotorelacja:

Fiukówka (16.10.2019 r.)

 

Dminin (17.10.2019 r.)