Promocja Szlaku Ziemi Łukowskiej podczas I BITWY KUCHNI REGIONU GMINY ŁUKÓW!

W niedzielne popołudnie 24 września 2023 r. w Kownatkach odbyło się otwarcie Centrum Etnograficzno-Wypoczynkowego oraz „I Bitwa Kuchni Regionu Gminy Łuków” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie wraz z Lokalną Grupą Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.

Podczas wydarzenia stoisko LGD cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a to ze względu na przygotowane atrakcje:

– konkurs wiedzy dotyczący atrakcji turystycznych na Szlaku Ziemi Łukowskiej. Zarówno zwycięzcy, jak i uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: Przewodnik Turystyczny Ziemi Łukowskiej, grę planszową „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej”, grę karcianą typu dobble, kolorowanki oraz mapy z lokalnymi atrakcjami turystycznymi, zakładki do książek,

– kolorowanki z atrakcjami turystycznymi Szlaku,

– bańki mydlane dla najmłodszych.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko dziękujemy, a uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy o naszym regionie!

Specjalne podziękowania dla Pana Posła Krzysztofa Głuchowskiego za wsparcie merytoryczne przy wyłonieniu zwycięzców konkursu!

Gościem specjalnym wydarzenia w Kownatkach był najzabawniejszy kucharz w Polsce – Kucharz Maciej, który przygotował pyszną zupę ziemniaczaną.

Głównym punktem programu był konkurs kulinarny „Bitwa Kuchni Regionu Gminy Łuków”, podczas którego Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Łuków przygotowywały najsmaczniejszą potrawę z ziemianka. Pani Sylwia Romańska-Węzik – Prezes LGD „RAZEM” miała przyjemność zasiadać w jury konkursu wraz z Panem Kamilem Zaliwskim – Dyrektorem GOK w Łukowie oraz Panem Jackiem Rosa – Właścicielem Baru Frytka.

Wybór zwycięzców nie był łatwy. Zdania oceniających były podzielone, ponieważ każda z potraw była pyszna, pięknie podana – jednak udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce zajęło KGiGW Kownatki z potrawą: „Pierogi kownackie” Gratulujemy zwycięstwa – nagroda: karta podarunkowa w kwocie 600,00 zł,

II miejsce zajęło KGW Gołaszynianki z potrawą: „Rozdupcone ziemniaki”, nagroda: karta podarunkowa w kwocie 500,00 zł,

III miejsce zajęło Sołectwo Szczygły Górne z potrawą: „Pączki ziemniaczane”, nagroda: karta podarunkowa w kwocie 400,00 zł.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i upominki.

Nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowała Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” sfinansowane ze środków PROW 2014-2020 w ramach Działania 19 – Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER – projektu realizowanego przez LGD „RAZEM” Centrum Informacji Turystycznej Szlaku Ziemi Łukowskiej.

Było smacznie, zdrowo, piknikowo i rodzinnie. Dziękujemy paniom i panom z Kół Gospodyń Wiejskich i Sołectw za udział w konkursie, zaś laureatom gratulujemy otrzymanych nagród i wyróżnień.

Podczas tego wydarzenia odbyło się również uroczyste otwarcie Centrum Etnograficzno-Wypoczynkowego w Kownatkach, na które Gmina Łuków otrzymała dofinansowanie ze środków EFRROW, w ramach PROW 2014-2020 za pośrednictwem LGD „RAZEM”.

Fotogaleria >>>

Centrum Informacji Turystycznej Szlaku Ziemi Łukowskiej finansowane ze środków EFRROW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020.