Warsztaty zielarskie „Innowacje w zielarstwie i kosmetyce naturalnej”

?Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie?.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014?2020 ? Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ?Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich? Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014?2020

 

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na warsztaty zielarskie  pt. ?Innowacje w zielarstwie i kosmetyce naturalnej?

Data i miejsce warsztatów:

16-17 czerwca 2021 r. –  Pensjonat Uroczysko Zaborek, Kolonia Janów Podlaski 28, 21-505

Celem operacji jest zachęcenie uczestników do współpracy w zakresie tworzenia grup operacyjnych EPI ukierunkowanych na realizację innowacyjnych projektów, a także wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Lubelszczyzny w zakresie wykorzystania ziół. Poprzez warsztaty możliwe jest podnoszenie wiedzy i umiejętności w obszarze lokalnego przetwórstwa, zachęcanie do tworzenia partnerstw podejmujących wspólne innowacyjne przedsięwzięcia w zakresie produkcji, promocji, certyfikacji i wprowadzania do obrotu produktów naturalnych wysokiej jakości. Z obserwacji rynku zielarskiego wynika, że popyt na zioła od kilku lat sukcesywnie wzrasta, a prognozy na przyszłość są również bardzo obiecujące. Aby odpowiedzieć na potrzebę, która powstała w skutek szerokiego zapotrzebowania na praktyczną wiedzę zielarską, chcemy zorganizować praktyczne warsztaty dla mieszkańców obszarów wiejskich. Dogłębne poznanie roślin leczniczych i spożywczych jest gwarantem udanego ich stosowania. Stworzenie odpowiedniej płaszczyzny dla uczestników warsztatów  zainteresowanych podniesieniem poziomu wiedzy i umiejętności zachęci do tworzenia potencjalnych grup operacyjnych w ramach działania ?Współpraca? oraz sieci kontaktów ukierunkowanych na wspólne innowacyjne przedsięwzięcia w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Do udziału w warsztatach zapraszamy rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, osoby zainteresowane tematyką z terenu województwa lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10 czerwca 2021r. na adres e-mail: mtarkowska@lodr.konskowola.pl lub mseroka@lodr.konskowola.pl

 

Kontakt w sprawie udziału w warsztatach:

Małgorzata Tarkowska tel: 697 308 333

Małgorzata Seroka tel: 603 555 418

 

Pobierz:

Program warsztatów >>>

Karta zgłoszenia >>>